Amatų ir mainų šventė Karališkių k.

Paskatinta praeitais metais pavykusios Amatų šventės bei įkvėpta puikių atsiliepimų ir šiais metais rugpjūčio 8-9 d. rengiama Amatų ir mainų šventė Karališkių kaime (Želvos sen., Ukmergės raj.). Šventės išskirtinis ypatumas ir pagrindinis tikslas – kūrybiniai mainai patirtimi, žiniomis, išmintimi bei dirbiniais kaimo sodžiaus natūralioje aplinkoje kartu patiriant bendrumo, ramybės ir santalkos dvasią veiksme.
Į Šventę atvyks virš 30 amatininkų iš Lietuvos ir kitur. Tai tautinio paveldo puoselėtojai ar tiesiog mylintys savo veiklą žmonės, kurie nori pasidalinti savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi su atvykusiais svečiais. Dalinsimės ir mokysimės vieni iš kitų. Be gaminių mugės, amatų pristatymų, bus vedami žaidimai vaikams ir suaugusiems, vakaronė prie kaimo ąžuolo su dainomis, pirtelės procedūros.

Savaitgalinio poilsio metu galima bus stebėti ir mokytis iš savo darbą išmanančių meistrų bei mėgėjų, pavyzdžiui, kepti naminę duoną senoviškame pečiuje, gaminti sūrius iš natūralaus pieno, mušti sviestą, pasigaminti jogurtą namų sąlygomis, velti vilną ir gaminti iš jos gaminius, siųti drabužius iš lino ir verpti rateliu. Bitininkai pasidalins savo paslaptimis, kaip su bitelėmis draugauti ir sveiku medumi gardžiuotis. Tautinio kultūrinio paveldo puoselėtojai mokys kaip gardžiai išsikepti figūrinius sausainius, bus rodomi, kaip kepami šakočiai. Iš šiaudų gaminsime įdomybes, statysime šiaudinius namus. Stebėsime kaip natūrali oda paklūsta meistro rankoms ir gimsta šaunūs kūriniai. Gyvenimo pilnatvei domėsimės kaip išauginami medžiai iš sėklų, kaip Lietuvoje mediniais presais daromas kedrų aliejus ir kiti gaminiai, mus svaigins hidrolatų kvapai, gilinsimės į jų gamybos paslaptis. Susipažinsime su žolynais ir jų teikiama nauda. Svečias iš Latvijos pasidalins sidarbo papuošalų gamybos paslaptimis, taškavimo technika gaminsime paveiksliuką ar atvirutę, pieštuku mokinsimės piešti paveikslus ir portretus. Gėrėsimės baltų, slavų, vikingų ginklais ir jų gamybos paslaptimis. Taip pat matysime kalvystės ir medžio drožybos bei daug kitų amatų bei jų pristatymų.

Šventėje taip pat vyks diskusiniai rateliai įvairiomis temomis. Pavyzdžiui, dr. Alanas Petrauskas pristatys kuriamą Amatų sklaidos platformą ‘Bendrystės Žiedas’, kuri leis žmonėms susirasti amatininkus ir kitus įdomius žmones pas kuriuos jie galėtų praplėsti akiratį, pramokti amatų ir padirbėti, o amatininkams tai leis pasidalinti įgūdžiais ar susirasti pasekėjų bei bendrakūrėjų. Fizikos mokslų dr. Rimantas Petrošius paaiškins šiuolaikinių dirbtinių elektromagnetinių laukų poveikį gyvajai Gamtai ir mums. Vyks sąmoningo ryšio su savimi ratelis, ‘Giminės sodybų’ asociacijos pristatymas ir t.t.

Daugiau apie šventę rasite nuorodoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *