Pavasarinė gamtos budinimo šventė-seminaras su Anatolijumi Orlovu

“Kuriu laimingą sodybą”  tokiu pavadinimu balandžio 21-22 dienomis Nerijus ir Ina Dudėnai savo sodyboje Lutiškių kaime organizuoja Anatolijaus Orlovo seminarą. Dalinuosi žinia žemiau.

Tai – teorinis ir praktinis 2 dienų seminaras su Anatolijumi Orlovu. Renginys skiriamas subtilaus pojūčio ir stipraus polėkio žmonėms, ieškantiems darnaus santykio su Gamta ir jos turtais, svajojantiems apie širdį pakylėjantį aplinkos grožį, kuriamą savomis rankomis.

A. Orlovas – svečias iš Baltarusijos – giminės sodybų ir kraštovaizdžio projektuotojas, rečiausių augalų kolekcionierius atskleis savąjį laimingos sodybos matymą ir pateiks algoritmą kaip to pasiekti, įkvėps renginio dalyvius sukurti savąsias turtingos gamtos oazes.

Iniciatyva organizuoti šį renginį Inai ir Nerijui Dudėnams iš Melkio ekogyvenvietės kilo iš asmeninio siekio atsakyti į nuolat besirandančius klausimus:
– Kaip pajausti žemelės, už kurią esi atsakingas, gyvenimą?
– Kaip pradėti veikti daug žinant ir daug nežinant?
– Kaip gamtoje jaustis kaip namuose?
– Kaip atrasti sinerginius ryšius tarp įvairiausių aplinkoje esančių elementų, sukurti turtingą bioįvairovę, stabilią ekosistemą?
– Kaip metų bėgyje judėti, kad suspėtum su Gamtos ritmu?

Visi mes turim puikų vidinį mechanizmą, kurio dėka atpažįstame, kas mums išties svarbu, aktualu, prasminga šiandien. Jei jums svarbu susipažinti su augalu iš arti, patirti jo sielos kalbą, natūralų grožį, jei jus domina kilnioji sodininkystė, arba turite tauraus grožio savų rankų dirbinių – kviečiame patirti dvi ypatingas Jorės šventės dienas bendraminčių tarpe.

Esate laukiami su savuoju sodybos ar sklypo apželdinimo planu – savo svajone, kurią galėsite aptarti su šventės svečiu A. Orlovu, gauti vertingų patarimų ir unikalių sprendimų.

Renginio metu kai kuriuos aptartus elementus praktiškai sukursime Dudėnų sodyboje. Sužinosime apie augalų gildijas ir kaip jos sukuriamos. Patirsime kaip rūgščiamėgių augalų ir vaismedžių gildija tampa pasigėrėtinu sodybos elementu ir ekosistemos dalimi. Sužinosime kokiais mums prieinamais būdais ir technologijomis galima pagreitinti sodinukų prigijimą ir augimą. Bus aptartos kelios strategijos iš kur gauti reikiamus augalus, ką sėti, ką šaknydinti patiems, ką ir kur pirkti. Numatoma programa:

Šeštadienis, balandžio 21 d.

9.00 – 9.45 – Atvykimas, susipažinimas, registracija.
10.00 – 13.00 – paskaita – praktika “Projektavimo algoritmai. Žingsniai savosios oazės link”.
13.00 – 14.00 – pietūs.
14.00 – 18.00 – paskaita – praktika „Gyvieji gamtos saitai – nematomi ryšiai. Rūgščiamėgių augalų gildija“.
18.00 – 19.00 – vakarienė.
19.00 – pasivaikščiojimas su dainomis ir pokalbiais po sodybą.
20.00 – laužas, dainos, šokiai, asmeninių projektų aptarimas.
22.00 – poilsio metas.

Sekmadienis, balandžio 22 d.

8.00 – 8.40 – pusryčiai.
9.00 – 10.30 – paskaita „Vaismedžių gildijos, biotopai“.
10.30 – 11.00 – arbatos pertraukėlė.
11.00 – 13.00 – vaismedžių gildijos įrengimas. / Augalų ir rankdarbių mugės – mainų atidarymas.
13.00 – 14.00 – pietūs.
14.00 – 17.00 – paskaita – praktika „Augalų dauginimas, sėklų sėjimas, auginių šaknydinimas, auginimo ir priežiūros technologijos“.
17.00 – arbata, projektų aptarimas, seminaro uždarymas.Seminaro vieta – Dudėnų sodyba, Lutiškių km., Maišiagalos sen., Vilniaus raj. (http://maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#q=lutisk%C4%97s)

Dalyvių skaičius ribotas. Kviečiame registruotis iš anksto.

Dalyvio mokestis užsiregistravusiems iki balandžio 15d. – 45 eur, vėliau – 60 eur. Aktyviausiųjų laukia A. Orlovo dovanos – retų vertingų augalų sėklos, sodinukai..

Į kainą įskaičiuota – teorinė ir praktinė renginio dalys, šventinis vakaras, vieta palapinei arba nakvynė Melkio mokyklos, darželio patalpose (turėti miegmaišius) (www.melkys.lt). Galima atvykti jau penktadienio vakare. Kam mokestis yra kliūtis dalyvauti – susisiekite su organizatoriais asmeniškai. Galintiems aktyviai prisidėti prie seminaro rengimo ir jo sklandaus vyksmo – bus taikomas kitas mokestis.

Maistas – suneštinis. Sodybos šeimininkai vaišins ant laužo virta arbata ir koše. Su savimi turėti: mėgstamiausią puodelį, dubenėlį, šaukštą. Praktikai – kastuvą, grėblį ir pjūklą, darbo pirštines, oro sąlygas atitinkančią avalynę ir aprangą.

Vyks mainų mugė. Norintieji dalyvauti laukiami su savo rankų darbo kūriniais, sodybos gėrybėmis, sėklomis, augalais.

Kontaktai registracijai ir informacijai:
865212873, laimingaskurimas@gmail.com
Sąskaita išankstiniam mokėjimui:
Nerijus Dudėnas,
LT287044060005579519,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.